XI Niedziela Zwykła -

- ogłoszenia parafialne 18-06-2017 .

Dzisiaj po Mszach Św. przed kościołem zbiórka na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

Od wtorku do czwartku rekolekcje parafialne przed Odpustem, które poprowadzi ks. Jerzy Molewski TCh – redaktor Miłujcie się.

Nauki rekolekcyjne: wtorek, środa i czwartek o godz. 18.00. Dodatkowo zapraszam:

we wtorek po Mszy rodziców dzieci z klasy II i III szkoły podstawowej oraz rodziców kandydatów do bierzmowania.

w środę na godz. 10.00 – Msza św. dla chorych, starszych i samotnych. Po Mszy św. spotkanie w klubie. Bardzo proszę parafian o ciasto na salę albo na probostwo.

w środę godz. 16.30 - Msza św. z uwielbieniem

Od wtorku do czwartku od godz. 17.30 wystawienie Naj. Sak. i okazja do spowiedzi.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna od poniedziałku do środy po Mszy św. o godz. 18.00. Do obsługi procesji proszę mieszkańców: w poniedziałek Zberek, we wtorek Sabaszczewa, w środę Rusiborka. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatów, ministrantów o służenie;

Kandydatów do bierzmowania proszę dzisiaj o podejście po Mszy św. do zakrystii.

W czwartek zakończenie Oktawy i procesja do 4 ołtarzy po Mszy św. o godz. 18.00. O ich ustawienie proszę mieszkańców: 1 – Mieczysławowa; 2 – Sabaszczewa; 3 – Rusiborka; 4 – Tadeuszewa

Do obsługi procesji proszę mieszkańców: Mieczysławowa i Bukowego Lasu. Straż o zabezpieczenie. Rodziców proszę, aby zrobiły dziewczynkom wianuszki z polnych kwiatów.

W piątek – Dzień Ojca – uroczystość NSPJ, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych:

godz. 9.00 - Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego w kościele;

godz. 17.00 – Msza św. na cmentarzu przed Odpustem (panów, którzy przygotowywali kiedyś Msze na cmentarzu proszę o pomoc)

W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Odpust, Msza św. , o godz. 11.00, którą odprawi J.E. Ks. Bp. Grzegorz Balcerek. Najpierw na zewnątrz kościoła odsłonięcie tablicy poświęconej trzem kapłanom zamordowanym w obozie koncentracyjnym oraz pierwszemu powojennemu proboszczowi, który przeżył obóz w Dachaun. Będzie możliwość złożenia kwiatów i zniczy, przez szkoły, organizację, stowarzyszenia i sołectwa. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Proszę o obecność sztandarów. Do obsługi procesji proszę mieszkańców Tadeuszewa.

Bóg zapłać:

za ustawienie ołtarzy w Boże Ciało, ubranie domów i wszelkie zaangażowanie wiele osób;

za złożone ofiary na orkiestrę, i na inwestycje oraz daninę;

mieszkańcom Sabaszczewa za girlandę i środki czystości do kościoła;

mieszkańcom Bukowego Lasu za sprzątanie kościoła i kwiaty, w tym tygodniu proszę mieszkańców Mieczysławowa.

Polecam Przewodni Katolicki oraz Miłujcie się.