XII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne 23-06-2019

1. Jutro Msza św. na cmentarzu o godz. 19.00. W Dniu Odpustu szczególnie pragniemy polecać naszych Zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu. Stańmy obok grobów naszych bliskich tego szczególnego dnia.

2. Zachęcam do licznego udziału i uczczeniu Najświętszego Sakramentu w Oktawie Bożego Ciała. Do baldachimu, asysty, niesienia sztandarów, feretronów proszę poszczególne wioski:
– w niedzielę 23.06, godz. 11.00 – mieszkańcy Połażejewa,
– we wtorek, 25.06, godz. 18.00 – mieszkańcy Tadeuszewa,
– w środę 26.06, godz. 18.00 – mieszkańcy Kopaszyc,
– w czwartek 27.06, godz. 18.00 – mieszkańcy Murzynowa Kościelnego

3. W zakończenie Oktawy Msza św. o godz. 18.00 z procesją do 4 ołtarzy. O ustawienie ołtarzy proszę mieszkańców:
– I – Mieczysławowa,
– II – Sabaszczewa,
– III – Rusiborka,
– IV – Tadeuszewa

Dziewczynki proszę o sypanie kwiatów; kto ma, proszę o przynoszenie kwiatów ze swoich ogrodów do sypania. Młodzież do prowadzenia dziewczynek, niesienia feretronu i sztandarku; małe dzieci do niesienia poduszek; ministrantów zachęcam do aktywnego uczestnictwa. Straż proszę o zabezpieczenie drogi w czwartek.

4. W piątek uroczystość NSPJ – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę uroczystość św. app. Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 10.00, 15.00 i 16.00 – ślubna. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Przed kościołem zbiórka na Stolicę Apostolską.

6. Bóg zapłać:
– Młodej Parze za posprzątanie kościoła i kwiaty; w tym tygodniu proszę narzeczonych;
– Wszystkim (a było sporo osób) za wielkie zaangażowanie w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wielkie świadectwo naszej wiary, że jesteśmy i trwamy przy Panu Jezusie;
– za składane ofiary na inwestycje parafialne: polichromię i parking.

7. Polecam nowy numer : Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik.

8. Można nabyć dziś, w tygodniu i za tydzień: flagi, chorągiewki, emblematy na wystrój naszych okien na Nawiedzenie Matki Bożej, flagi na samochód.

9. Przypominam o prolongacie za groby naszych bliskich.

10. Pogrzeb śp. Pawła Skrzypskiego odbędzie się w piątek o godz. 14.00. R.I.P.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Misje Parafialne. Bardzo proszę o zabranie do domów planów tych dni, zanieśmy je tym, którzy sporadycznie zaglądają do naszej świątyni, podajmy naszym znajomym z sąsiedniej parafii oraz naszym rodziną. Jest tam również plan Nawiedzenia Ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

Misje parafialne 30.06 – 06.07.2019

Niedziela, Msza św. z nauką rekolekcyjną: godz. 9.00 i 11.00
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek – plan taki sam każdego dnia:
• godz. 17.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, okazja do spowiedzi św.
• godz. 18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
Apel Jasnogórski (przy figurach i krzyżach)
– niedziela, 30.06: godz. 21.00 – Murzynowo Kościelne – figura Matki Bożej
– poniedziałek, 01.07: godz. 20.30 Sabaszczewo, godz. 21.00 Tadeuszewo
– wtorek, 02.07: godz. 20.30 Rusiborek, godz. 21.00 Połażejewo
– środa, 03.07: godz. 20.30 Kopaszyce, godz. 21.00 Mieczysławowo
– czwartek, 04.07: godz. 20.30 Murzynowo Kościelne – krzyż; godz. 21.00 Zberki

Rekolekcjonista: Ks. Robert Klemens – filipin ze Świętej Góry w Gostyniu
Niech każdy znajdzie czas na: wyciszenie, przemyślenie swojego życia i spowiedź św.