Niedziela Palmowa – ogłoszenia parafialne 14-04-2019

1. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę w Środzie Wlkp. wg planu w gablocie.

2. W Wielki Czwartek – dzień pamiątki ustanowienia sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii oraz przykazania Miłości. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 podczas, której ceremonia umycia nóg. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji. Za odśpiewanie pieśni: Przed tak Wielkim Sakramentem, można uzyskać odpust. Zapraszam dzieci I Komunijne.

3. W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 18.30. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Tego dnia za uczczenie Krzyża można uzyskać odpust. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych (dwa posiłki do syta i jeden skromny).

4. W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 12.00. Zapraszam poszczególne wioski do adoracji, podczas których (od 12.30 co godzinę do 18.30) nastąpi poświęcenie potraw:

• Godz. 12.00 – mieszkańcy Bukowego Lasu
  • Godz. 13.00 – mieszkańcy Mieczysławowa
  • Godz. 14.00 – mieszkańcy Tadeuszewa
  • Godz. 15.00 – mieszkańcy Sabaszczewa
  • Godz. 16.00 – mieszkańcy Murzynowa Kościelnego
  • Godz. 17.00 – mieszkańcy Połażejewa
  • Godz. 18.00 – mieszkańcy Rusiborka i Kopaszyc
  • Godz. 19.00 – mieszkańcy Zberek

Rodziny, które pragną mieć poświęcone pokarmy w domu, proszę o kontakt.

Liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00; proszę przynieść pojemniki na wodę święconą oraz świece z okapnikami. Za odnowienie przyrzeczeń chrztu św. można uzyskać odpust. Liturgia kończy się rezurekcyjną; do baldachimu i asysty proszę strażaków.

5. Czas Wielkiego Postu to czas składania daniny diecezjalnej. Dziękuję tym rodzinom, które to już uczyniły. Dziękuję za ofiary na remont kościoła.

6. Szczytem Roku Liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne, które obejmuje uroczystości od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej do Niedzieli Zmartwychwstania. Zachęcamy Parafian i Gości do jak najliczniejszego udziału w obrzędach tych dni. Osoby, które pragną bardziej włączyć się w Liturgię Wielkiego Tygodnia (czytanie, śpiew) proszę o kontakt ze mną. Ministrantów, proszę o udział każdego dnia.

7. Osoby, które udają się na pielgrzymko-wycieczkę do Lwowa, proszę o wpłacenie pozostałej kwoty.

8. Polecam nowy numer : Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik.

9. Bóg zapłać:
– za liczny udział i zaangażowanie w drodze krzyżowej z kościoła na cmentarz;
– na ręce: p. Moniki i Agnieszki KGW za wykonanie plamy;
– rodzicom dzieci I Komunijnych za posprzątanie kościoła; w tym tygodniu proszę mieszkańców Połażejewa, gr. I (nr od 1 do 5);
– za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za ofiary na inwestycje parafialne.

Swoje życie ziemskie zakończył śp. Ryszard Śmiglewski z Murzynowa Kościelnego; 65 lat.