III Niedziela Zwykła
– ogłoszenia parafialne 26-01-2020 –

1. Chorych i starszych odwiedzę już w piątek od godz. 8.00. Dodatkowych proszę zgłaszać.

2. W sobotę I-sza sobota miesiąca. Modlitwy do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30.

3. Za tydzień w niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej):
• na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic
• przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc klasztorom klauzurowym

4. Bóg zapłać:
• mieszkańcom Kopaszyc za posprzątanie kościoła i sprzęt, w tym tygodniu proszę mieszkańców Zberek wg kolejki wyznaczonej przez P. Sołtys;
• za składane ofiary na potrzeby naszej świątyni.

5. Polecam Miłujcie się, Mały Przewodnik oraz duży Przewodnik Katolicki i List do chorych.

6. Jeszcze klika grobów nie zostało opłaconych.
C–I–11b Koś Maria
B–VIII– 6 Stępa Hanna
D–II – 8ab Michalak Szczepan i Franciszka
F – V – 10 Czaplińska Bronisława
Jednocześnie przypominam, że prolongata wygasa zawsze do roku opłacenia w dniu śmierci a nie z końcem roku opłacenia.
Przypomina, punkt 8 Regulaminu, że: Osobie, która /.../ nie wniosła obowiązującej opłaty „pokładnego”, nie przysługuje roszczenie o przywrócenie posiadania miejsca, /…/ chociażby nadal stale odwiedzał grób i utrzymywał go w należytym stanie. /Ustawa „O cmentarzach i chowaniu zmarłych” Dz. U. Nr 23 poz. 295 z dnia 2.03.2000r./
Bardzo proszę nie stawiać zniczy na ścieżkach, wokół grobu oraz na samowolnie zrobionych chodnikach, lecz tylko na grobach.
Przypominam, że cmentarz: „służy do grzebania ciał zmarłych, wyrażenia pamięci i czci do zmarłych, modlitwy za nich; jest też miejscem zadumy nad życiem i wiecznością.” (punkt 1) a nie miejscem wystawki zniczy. Apeluje o roztropność. Pamiętając o przodkach, pomyślmy i o przyszłym pokoleniu.