Niedziela Palmowa
– ogłoszenia parafialne 05-04-2020 –

1. W naszym kościele Msze św. w tygodniu oraz w niedziele bez zmian. Zamówione intencje odprawiam. Informuję, że po ustaniu obecnego stanu, wszystkie zamówione intencje odprawię jeszcze raz w Mszy św. zbiorowej – tak, aby w Niej, każdy kto tego pragnął mógł uczestniczyć.

2. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę u nas i w Środzie Wlkp. przed Mszami Świętymi. Przypominam, że czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej jest, każdego roku do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. W naszym kościele, po ustaniu epidemii zorganizujemy spowiedź, jak każdego roku.

3. W Wielki Czwartek – dzień pamiątki ustanowienia sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii oraz przykazania Miłości. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

4. W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych.

Tego dnia w czasie kiedy Pan Jezus umierał na krzyżu (od godz. 12.00), pragnę przejść wszystkie wioski z Najświętszym Sakramentem. Pójdę sam niosąc Chrystusa. Pobłogosławię każdy dom. Proszę: zapalcie w oknie świecę; zostańcie w domu. Módlcie się w tym szczególnym czasie za swoich bliskich i siebie. Rozpocznę (godz. 12.00) od Murzynowa K. (droga do P. Gluzów), Bukowy Las, Mieczysławo, Zberki, (ok. godz. 13.00) Kopaszyce, Rusiborek, Połażejewo, Tadeuszewo, Sabaszczewo, droga sabaszczewska i bloki przy kościele.

Módl się jak umiesz……. A może powtarzaj słowa: Panie Jezu w tym trudnym czasie epidemii nie mogę przyjść do Ciebie, dlatego TY przyszedłeś do mnie!!! Dzięki Ci za Twoją obecność, pomóż mi ufać w tych trudnych czas. Wiem, że po deszczu zawsze przychodzi słońce, i że ponad chmurami słońce zawsze świeci... Bądź uwielbiony Panie Jezu w naszym życiu, bądź uwielbiony w tym wszystkim co nieustannie czynisz dla nas …. Panie Jezu, Lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia ale ufamy Tobie! Prosimy, udziel nam pokoju i zdrowia….. Matko Boża z naszego kościoła, chroń nas i opiekuj się nami i prowadź nas w miłości do Twojego Syna.

5. W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim tylko w godz. 12.00 – 15.00

Liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Na zakończenie Liturgii przed kościołem, pobłogosławię całą naszą parafię na cztery strony świta. Niech dzwony ogłoszą, nam wszystkim, że CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ.

6. W Wielki Czwartek. Piątek i Sobotę nabożeństwa w kościele odprawiane będą przy zamkniętych drzwiach. Wszystkie te uroczystości transmitowane będą na parafialnym Facebooku.

7. Obrzęd błogosławieństwa śniadania wielkanocnego. (przykładowy): Głowa rodziny rozpoczyna modlitwę słowami: Ojcze nasz…… Następnie mówi: Panie Jezu Chryste, pobłogosław nas i te dary, (czyni znak krzyża) zasiądź między nami przy wielkanocnym stole, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu. Niech nasz stół będzie znakiem pojednania i wzajemnej życzliwości. Amen. Zachęcam do wejścia na stronę: www.swietawdomu.pl Tam dowiemy się więcej i możemy obejrzeć poglądowy, krótki film.

8. Czas wielkiego Postu to czas składania daniny diecezjalnej. Dziękuję tm rodzinom, które to już uczyniły, zwłaszcza za ofiary składane na konto parafialne, które znajdują się na naszej stronie www.parafiamk.pl w zakładce kontakt. Dziękuję za ofiary na remont kościoła. Od jutra rozpoczną się prace przy stropie w zakrystii oraz w kruchcie.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania oraz w drugi dzień świąt Msze św. jak zawsze o godz. 9.00 i 11.00.