Wydarzenia

rzym

Pielgrzymka do Rzymu na Niedzielę Palmową - relacja

czwartek 10 kwietnia delegacja młodych z Archidiecezji Poznańskiej wyruszyła na pielgrzymkę do Rzymu. Celem wizyty było przejęcie przez polską młodzież oryginalnych symboli Światowych Dni Młodzieży.

czytaj dalejpalmowka

Niedziela Palmowa - relacja

W niedzielę 13 kwietnia w kościele katolickim odbyła się Niedziela Palmowa. Została ona ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy.

czytaj dalejdroga

Droga Krzyżowa - relacja

W piątek 11 kwietnia 2014 r. w naszej parafii po raz pierwszy odbyła się Droga Krzyżowa, która szła przez całe Murzynowo.Tuż po mszy wieczornej, wierni w procesji...

czytaj dalejpopielec

Środa Popielcowa - relacja

Środa Popielcowa w kalendarzu chrześcijańskim jest pierwszym dniem Wielkiego Postu. Jest to dzień pokuty przypadający na 46 dni kalendarzowych przed Wielkanocą.

czytaj dalejofiarowanie

Święto Ofiarowania Pańskiego - relacja

Święto Ofiarowania Pańskiego upamiętnia ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej. Wg prawa Mojżeszowego, dawniej nazywane było Oczyszczeniem Najświętszej Maryi Panny.

czytaj dalejorszak

Orszak Trzech Króli - relacja

W poniedziałek 6 stycznia w Murzynowie Kościelnym odbył się pierwszy w powiecie Orszak Trzech Króli. Był to orszak organizowany na Uroczystość Objawienia Pańskiego.

czytaj dalejorszak

Orszak Trzech Króli

Po raz pierwszy w Murzynowie, po raz pierwszy w Gminie Dominowo, po raz pierwszy w powiecie średzkim - Orszak Trzech Króli! Początek 6 stycznia 2014 roku przy Szkole Podstawowej w Murzynowie o 11:00

czytaj dalejroraty

Zakończenie Rorat

W sobotę, 21 grudnia miało miejsce uroczyste zakończenie Rorat 2013 pod hasłem : " uBoga Droga ! ". Przez cztery tygodnie dzieci brały udział w roratach, przychodząc do kościoła z lampionami.

czytaj dalejjaselka

Jasełka

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Murzynowie Kościelnym odbyły się jasełka. Organizatorem tegorocznych jasełek był Ksiądz Proboszcz Radosław Nowak.

czytaj dalejniepodleglosc

Narodowe Święto Niepodległości

Tradycyjnie świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz Radosław Nowak. Ks. Radosław podczas homilii pięknie mówił o ojczyźnie, o wartościach, jakie nam przekazuje.

czytaj dalejfranciszek

Nabożeństwo ku czci św. Franciszka

4 października kościoły katolickie obchodziły wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Giovanni Bernardone, był włoskim duchownym, pochodzącym z zamożnej rodziny.

czytaj dalejsiewna

Matki Boskiej Siewnej i imieniny Proboszcza

8 września to dzień znany każdemu katolikowi. Bowiem tego dnia wspominamy z czcią i wdzięcznością narodziny Matki Bożej. Święto to w szczególny sposób skłania do dziękczynienia za dar Bożej Miłości.

czytaj dalejkostka

Wyjazd po kostkę

W pierwsza sobotę sierpnia i września razem z księdzem proboszczem - autokarem udaliśmy się do Lubrza, koło Nowego Miasta po granitowa kostkę.

czytaj dalejdozynki

Dożynki parafialne

24 sierpnia w naszej parafii odbyły się dożynki. Podczas Mszy św. rolnicy dziękowali Bogu za dary, jakie zostały im dane pod postacią plonów, jednocześnie prosząc o dalszy urodzaj.

czytaj dalejwprowadzenie

Wprowadzenie nowego Proboszcza

Po niespełna 8 latach sprawowania przez ks. Zbigniewa Rzeźnika funkcji proboszcza z dniem 1 lipca 2013 roku dekretem księdza arcybiskupa przybył do naszej parafii ks. Radosław Nowak.

czytaj dalej