droga Droga Krzyżowa

W piątek 11 kwietnia 2014 r. w naszej parafii po raz pierwszy odbyła się Droga Krzyżowa, która szła przez całe Murzynowo. Tuż po mszy wieczornej, wierni w procesji spod kościoła parafialnego, aż na cmentarz szli w Drodze Krzyżowej. 14 stacji, było kolejno rozdzielone między parafian. Jako pierwsi Krzyż nieśli mieszkańcy Bukowego Lasu, następnie mieszkańcy Mieczysławowa, Tadeuszewa, Sabaszczewa, Murzynowa Kościelnego, Połażejewa, Rusiborka, Kopaszyc i Zberek. Po delegacjach kolejnych wsi, Krzyż został niesiony przez młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, a następnie przez dzieci przygotowujące się do Sakramentu Komunii Świętej. Podczas Drogi Krzyżowej, Krzyż nieśli również Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Murzynowa K., następnie rodzice dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej i rodzice młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Na cmentarz Krzyż wnieśli Sołtysi z naszej parafii. Po dotarciu na cmentarz ks. Radosław Nowak powiedział parę słów o świętości miejsca jakim jest cmentarz, podziękował za liczne przybycie i skupienie podczas Drogi Krzyżowej i pobłogosławił wiernych. Przez całą Drogę Krzyżową śpiew prowadził zespół parafialny, przygotowywany przez ks. Proboszcza.