palmowka Droga Krzyżowa

W niedzielę 13 kwietnia w kościele katolickim odbyła się Niedziela Palmowa. Została ona ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa – rozpoczyna Wielki Tydzień. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia. Tak było i w naszej parafii wierni przyszli do kościoła z palemkami. W kościele było bardzo kolorowo tego dnia, ponieważ liczna grupa dzieci przyniosła palemki, które zrobiły podczas Rekolekcji Wielkopostnych wraz z ks. Radosławem Nowakiem. Nadto od 1986 roku zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży.