wprowadzenie

Wprowadzenie nowego Proboszcza

Po niespełna 8 latach sprawowania przez ks. Zbigniewa Rzeźnika funkcji proboszcza z dniem 1 lipca 2013 roku dekretem księdza arcybiskupa przybył do naszej parafii ks. Radosław Nowak. Uroczyste wprowadzenie miało miejsce w sobotę 8 lipca na Mszy Świętej wieczornej. Dekret Arcybiskupa oraz krótką sylwetę nowego proboszcza przedstawił ks. dziekan dekanatu średzkiego Janusz Śmigiel. Mieszkańcy, wspólnoty modlitewne oraz tłumnie zebrani parafianie wysłuchali podczas Mszy św. homilii, w której został nakreślony program prac duszpasterskich. Wspólnie z ks. Radosławem koncelebrowali Msze św.: ks. prałat Marian Brucki – proboszcz i dziekan ze Śremu oraz ks. dziekan Piotr Bydałek – proboszcz i dziekan Poznań – Rataje osiedla Orła Białego.