siewna Matki Boskiej Siewnej i imieniny Proboszcza

8 września to dzień znany każdemu katolikowi. Bowiem tego dnia wspominamy z czcią i wdzięcznością narodziny Matki Bożej. Święto to pobudza nas w szczególny sposób do dziękczynienia za wielki dar Bożej Miłości. Ten dzień jest również szczególny dla rolników. W naszej Ojczyźnie święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w szczególny sposób upodobali sobie rolnicy, nazywając owe święto świętem Matki Boskiej Siewnej. Był bowiem taki dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i po przygotowaniu pól zaczynano jesienny siew. Tego dnia rolnicy, jak nakazuje zwyczaj, przynoszą do kościoła nasiona przeznaczone na tegoroczny siew. Tak też było 8 września w naszej parafii. Podczas mszy świętej ks. Radosław poświęcił ziarna słowami: „Prosimy Cię, pobłogosław te ziarna zbóż i inne nasiona. Zachowaj je przed gradem, powodzią, suszą i wszelką szkodą, a ziemię użyźnij rosą z nieba, aby rośliny z nich wyrosłe wydały obfite plony. Spraw też, abyśmy za przykładem Najświętszej Maryi Panny (...) przynosili plon stokrotny przez naszą wytrwałość w pełnieniu Twojej woli”. Również podczas Mszy św. o godz. 10.00 złożyliśmy życzenia imieninowe księdzu proboszczowi.