franciszek Nabożeństwo ku czci św. Franciszka

4 października kościoły katolickie obchodziły wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Giovanni Bernardone, był włoskim duchownym, pochodzącym z zamożnej rodziny. Początek XIII wieku dla Franciszka był przełomowy, podczas jednej z mszy został dotknięty słowami dotyczącymi stylu życia apostolskiego. Od tej pory zdjął habit eremicki i zaczął nosić prostą brązową tunikę, a także zaczął chodzić na boso. Św. Franciszek z Asyżu jest także często kojarzony wraz ze zwierzętami. Uznawany jest za przyjaciela oraz patrona całego zwierzęcego świata. Znamy jego kazanie do ptaków czy historię z wilkiem w Gubbio. Św. Franciszek z Asyżu jest patronem właśnie patronem między innymi ubogich ale i zwierząt. Właśnie na tę okazję ks. proboszcz Radosław Nowak poprosił, aby dzieci na 4 października przyszły na nabożeństwo wraz ze swoimi pupilami. Frekwencja dzieci jak i zwierząt bardzo dopisała. Radość dzieci w związku z byciem w kościele ze zwierzątkami, możliwością pokazania swojego pupila, opowiedzeniu o nim, była bardzo ogromna. Dzieci przyszły przede wszystkim z kotkami, był piesek, dwa żółwie, chomik a nawet były rybki. Ksiądz proboszcz z każdym dzieckiem zamienił słowo o jego zwierzątku, dzieci odpowiadały z dużym zaangażowaniem i przejęciem.